Canal Plus Sport

Canal Plus Sport

Canal plus Sport (wcześniej, do 11 marca 2004 roku: Canal+ Niebieski) – jeden z sześciu dostępnych w Polsce kanałów spod znaku francuskiej sieci Canal+. Kanał dostępny jest na cyfrowej platformie satelitarnej nc+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowejjako kanał dodatkowo płatny (tzw. opcja CANAL+).

W ofercie kanału można przede wszystkim zobaczyć transmisje i relacje sportowe min. mecze Ekstraklasy, Premier League, Primera División, Ligue 1, NBA, WNBA, Euroligi, Grand Prix w sporcie żużlowym, Pucharu Sześciu Narodów w rugby, Puchar Narodów i Puchar Świata w jeździectwie oraz zawody lekkoatletycznej Golden League.

10 sierpnia 2012 roku stacja Canal+ postanowiła nie przedłużać praw telewizyjnych do Serie A. Zamiast tego dalej będą transmitowane rozgrywki Ligue 1. Do tego widzowie będą mogli oglądać mecze Ligue 2 i Pucharu Ligi Francuskiej. Jednak z powodu fuzji Cyfry+ i “n” i powstania nc+ powrócą do Canal+ mecze Serie A.

W 2001 roku Canal+ Niebieski nadawał przez całą dobę reality show Big Brother. Po zakończeniu show, w ofercie kanału znalazły się filmy fabularne, dokumentalne i sport. Obecnie kanał poświęcony jest w całości wydarzeniom sportowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>